ENKA DİŞLİ İMALAT SANAYİ - HAKKIMIZDA;

ENKA DİŞLİ İMALAT SANAYİ  1996 yılında ''Kaliteli hizmet ve müşteri memnuyeti'' anlayışı ile kurulmuştur. 
ENKA DİŞLİ, başlangıçta makine imalatçılarının çokça kullandığı, ancak şehir dışından temin ettikleri ya da hiç ekonomik olmayan şartlarda kendilerinin imal ettiği, zincir dişlileri standart ve amaçlara uygun biçimlerde üreterek imalata başlamıştır.
Kalite hedefli imalatı ile kulvarında kendini kabul ettiren Enka Dişliİ, zamanla mevcut makine yedek parça imalatını çeşitlendirmiş, buna ilave olarak da kremayer ve diğer dişlileri de imalat programına almıştır. Ürün kalitesinin artırılması, imalat kapasitesinin yükseltilmesi ve düşük maliyetli ürün hedefleri teknolojik yatırımları da beraberinde getirmiştir.

img


YDS standart ürünlerin yanında AR-GE çalışmalarını da devam ederek, müşterilerine daha faydalı, kullanım kolaylığı sağlayacak ürünlerin araştırmasını sürdürmektedir. Firmamız AR-GE çalışmaları sonucunda oluşan buluşları için, tescil işlemlerini de yaptırmaktadır.
Firmamız hem kendini hem de imalatını yapmış olduğu teknolojik ürünleri tanıtmak amacıyla yaklaşık 2002 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı fuar katılımları gerçekleştirmekte ve ürünlerini ülkemizde ve ülke dışında tanıtmaya çalışmaktadır. Firmamız son yıllarda dolaylı ve direkt olarak ihracata başlamış, ihracat oranlarını da günden güne artırarak devam ettirmektedir.