Çavuş Dişli - Balık Sırtı Dişli İle İlgili Bilgiler;

Çavuş Dişli diğer adıyla Balıksırtı Dişli veya Ok Dişli olarakta bilinen helis dişlidir. İsmini üzerinde bulunan dişlerin helis yönlerinin çavuş armasını andırmasından almaktadır. Çavuş Dişli imalatı genellikle iki helis dişlinin sırt sırta getirilmesiyle oluşturulur. Dişlere gelen eksenel yükler birbirlerini karşılıklı olarak dengeler ve bu nedenle milde eksenel yük yaratmaz. Büyük radyal yüklerin aktarılmasında çavuş dişliler kullanılır. Çavuş dişli imalatı, balıksırtı dişli imalatı uzmanlık gerektiren bir dişli üretim çeşididir. Dişli firması olarak Çavuş Dişli - Balıksırtı Dişli ve diğer dişlilerin imalatı hakkında bizimle iletişim kurabilirsiniz geçebilirsiniz.

image

Çavuş Dişlinin Kullanım Alanları:

- Buhar Türbinleri Dişlisi - Büyük İş Tezgahları Dişlisi
- Hadde makinaları dişlisi - Redüktör dişlisi
- Kaldırma makineleri dişlisi - Makas dişlisi

Matbaa makinaları dişlisi olmak üzere Çavuş Dişliler, yüksek performans gerektiren dişli çalışma ortamlarında kullanılmaktadır. Dişli üreticisi firma olarak Çavuş Dişli ve diğer dişli çeşitleri hakkında bilgi almak için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.

Çavuş Dişli- Balık Sırtı Dişli İmalatı Çavuş Dişli imalatı 0.25 modül ile 24 modül değerleri arasıdır.. Bağlanabilir dişli çapı 10mm-2200mm arasıdır. Çavuş dişli imalatını genel olarak Sementasyon Çeliği, Karbon Çeliği, Islah Çeliği, döküm malzeme ve plastik gibi dişli imalatı malzemelerinden imal etmekteyiz.